1. Czym się charakteryzuje łóżko kontynentalne?
  2. Kiedy zdecydować się na wybór łóżka kontynentalnego?
  3. Polecamy łóżka kontynentalne

Wybór łóżka jest bardzo ważny, ponieważ decyduje o komforcie snu, który ma szczególnie duże znaczenie dla pełnej regeneracji organizmu po całym dniu aktywności. Większość procesów naprawczych w ciele zwiększa swoją intensywność podczas nocnego wypoczynku. Jeśli więc jesteś entuzjastą zdrowego stylu życia i zależy Ci na jego odpowiedniej higienie, powinieneś zadbać także o łóżko. Nie bez znaczenia jest fakt że łóżka kontynentalne wybierane są przez małżeństwa jako łóżka małżeńskie. Po prostu są duże i wygodne.

Śpiąc, spędzamy jedną trzecią życia, więc warto, żeby mebel, który do tego służy, był odpowiedniej jakości. W zależności od tego, czy potrzebujesz w sypialni większego, czy mniejszego posłania, powinieneś zastanowić się nad walorami łóżka kontynentalnego. Przy wyborze tego modelu na pewno należy wziąć pod uwagę wielkość sypialni, jej zapełnienie meblami i innymi przedmiotami oraz to, w jaki sposób są one ustawione.

Czym się charakteryzuje łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne nie bez przyczyny kojarzy się z luksusem. Jego cechą charakterystyczną jest duży rozmiar, ale także niebanalny design, który przywodzi na myśl stare amerykańskie filmy. Takie meble często można spotkać w hotelach, których centralnym punktem aktywności biznesowej jest właśnie organizowanie komfortowego wypoczynku. Nie da się zaprzeczyć temu, że w hotelu goście przede wszystkim śpią, a więc to jakość posłania kieruje projektantami pokoi dla podróżujących.

Wypełnienie sprężynowe (tak zwanymi sprężynami bonellowymi) i dodatkowy materac nawierzchniowy sprawia, że ten rodzaj łóżek jest wyższy, niż standardowe. Wysokość takiego mebla to około 60-70 cm, co sprawia, że łatwo się na nim położyć oraz z niego zejść bez konieczności wykonywania nienaturalnych ruchów ciała, które mogłyby niepotrzebnie przeciążyć organizm.

Dobrze przemyślana konstrukcja i rozmiar łóżka sprawiają, że jego powierzchnia odpowiednio rezonuje, a także idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Dużą zaletą jest również świetna wentylacja materaca, która zachodzi także od spodu. To rozwiązanie sprawia, że osoba odpoczywająca na łóżku cały czas ma uczucie świeżości. Wygoda użytkowania to najważniejsza cecha tego produktu.

Warto wspomnieć, że łóżko kontynentalne wyposażone jest we wbudowany materac, nie ma więc stelaża. Oznacza to, że nie musisz kupować tej części oddzielnie i dodatkowo wydawać pieniędzy. Kilka warstw materacy, w które wyposażony jest łóżko kontynentalne, stanowi trudne do przecenienia udogodnienie, znacząco poprawiające komfort spania. W dolnej części łóżka znajduje się masywna skrzynia, w której mieszczą się pojemniki i szuflady, doskonałe do przechowywania kołder i poduszek, a także spora część sprężynująca.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że łóżka kontynentalne wyposaża się w obszerne, miękkie zagłówki, które umożliwiają swobodne wieczorne czytanie prasy lub oglądanie serialu w pozycji siedzącej bez uczucia dyskomfortu. Łóżko kontynentalne może więc służyć nie tylko do snu, ale również do innych czynności.

Kiedy zdecydować się na wybór łóżka kontynentalnego?

Ze względu na swój imponujący rozmiar łóżko kontynentalne najlepiej sprawdzi się w przestronnych pomieszczeniach, w których nie zdominuje całkowicie przestrzeni swoją bryłą. Trzeba jednak uważać, ponieważ mały pokój może zostać przez nie optycznie zmniejszony i wywoływać wrażenie zbyt ciasnego. Wtedy rozwiązaniem może być pojedyncze łóżko kontynentalne lub inny model tego mebla. Warto wspomnieć przy okazji, że najskuteczniej optycznie powiększają pomieszczenia łóżka drewniane. Jasne wybarwienie rozjaśnia też wnętrze.

Duży pokój jednak nabierze dzięki pełnowymiarowej wersji łóżka kontynentalnego charakteru glamour. Jeśli dobierze się odpowiednie akcesoria, możliwe jest uzyskanie naprawdę olśniewającego efektu. W sypialni powinno być jak najmniej rozpraszających uwagę elementów. Dlatego warto umieścić w niej jedynie to, co naprawdę wspiera wypoczynek. Stoliki i lampki nocne, ewentualnie duże zamykane szafy w zupełności wystarczą, aby urządzić sypialnię. Miłośnicy dekoracji mogą ewentualnie poszukać ciekawych obrazów lub plakatów. Na łóżku kontynentalnym świetnie będą wyglądały ładne narzuty lub kapy oraz poduszki dekoracyjne.

Nie bez znaczenia jest fakt, że to z wysokiego łóżka kontynentalnego schodzi się najlepiej. W przypadku problemów z kręgosłupem, które potrafią być bardzo dokuczliwe, warto pamiętać konkretnie o tym aspekcie. Dzięki temu podczas porannego wstawania nie ma mowy o przeciążeniu organizmu i narażeniu go na dodatkowe kontuzje. Szczególnie seniorzy mogą skorzystać na wdrożeniu takiego rozwiązania, ponieważ często miewają problemy zdrowotne i zachowanie odpowiedniego komfortu jest dla nich najważniejsze.

Z uwagi na to, że do łóżka kładziemy się codziennie oraz równie często musimy się z niego podnosić, lepiej zadbać o maksymalną wygodę, niż później żałować złego wyboru. Łóżko kontynentalne to świetna opcja pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią. W wielu sytuacjach będzie ono najbardziej pożądaną formą luksusu, na którą warto sobie pozwolić, jeśli tylko posiada się takie możliwości finansowe oraz dysponuje się odpowiednią przestrzenią.

Polecamy łóżka kontynentalne:

  1. Łóżko kontynentalne BUTTERFLY 160 x 200 z pojemnikiem
  2. Łóżko kontynentalne NORIS 160×200 z pojemnikiem