Spis treści
1. Czym różni się narożnik od sofy?
1.1. Które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w przypadku małego salonu?
2. Narożnik – idealne rozwiązanie w przypadku dużych powierzchni
3. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru sofy bądź narożnika?
3.1. Łatwość w utrzymaniu w czystości
3.2. Rodzaj nóżek
3.3. Dodatkowe funkcje
3.4. Kolor kanapy


Centralnym punktem każdego salonu jest narożnik lub sofa. To tutaj możesz zrelaksować się po ciężkim dniu czy spędzić czas z najbliższymi. Wiele osób zastanawia się jednak, czy rozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup narożnika, czy sofy. Zapoznaj się z poniższym artykułem i zobacz, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w twoim przypadku!

Czym różni się narożnik od sofy?

Narożnik od sofy różni się przede wszystkim kształtem. Sofa składa się jedynie z jednego modułu, dzięki czemu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Narożnik natomiast występuje w kształcie litery L bądź U. Oba rozwiązania mogą posiadać funkcję spania i jeśli chodzi o zastosowanie ciężko jest tu znaleźć jakiekolwiek różnice. Wypoczynek, oglądanie seriali, relaks z przyjaciółmi, to wszystko jest możliwe zarówno, jeśli mowa o narożniku jak i sofie.

Które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w przypadku małego salonu?

Jeśli posiadasz mały salon, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sofa. Posiada ona mniejsze wymiary, dzięki czemu idealnie wpasuje się nawet w przypadku niewielkiej powierzchni. Na rynku dostępne są nawet niewielkich rozmiarów sofy dwuosobowe, na które z pewnością znajdziesz miejsce w swoim domu. Jeśli chcesz stworzyć kompleks wypoczynkowy, dobrym rozwiązaniem jest połączenie sofy z fotelami. Dzięki temu, że wszystkie te elementy występują oddzielnie, możesz dowolnie je przestawiać, co w przypadku niewielkich salonów jest niezwykle funkcjonalne i dzięki temu zyskujesz dodatkową powierzchnię do wypoczynku.

Wiele osób decyduje się również na zakup dwóch sof i wówczas rezygnacji z foteli. Dzięki temu więcej osób może usiąść w tym samym czasie, a ty równocześnie nie zagracisz powierzchni, co mogłoby się zdarzyć w przypadku narożnika. Sofa to również rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz dodatkową przestrzeń do spania. Postaw na modele proste do rozłożenia tak, aby w kilka chwil przemienić sofę w wygodne łóżko.

Narożnik – idealne rozwiązanie w przypadku dużych powierzchni

Narożnik to doskonały wybór, jeśli dysponujesz dużą przestrzenią. Wypełni on salon i stworzy prawdziwe miejsce do relaksu. Narożnik, ze względu na duże wymiary, pomieści wiele osób, dzięki czemu spotkania z rodziną czy przyjaciółmi będą jeszcze przyjemniejsze. Ze względu na charakterystyczną formę narożnik zdecydowanie lepiej prezentuje się samodzielnie, a obecność foteli może przytłoczyć przestrzeń i nie będzie to wyglądać estetycznie. Ze względu na spore wymiary po rozłożeniu narożnika można zyskać naprawdę dużą powierzchnię spania, więc bez problemu przenocujesz na niej nawet dwie osoby.

Narożnik dodatkowo daje ci wiele możliwości wypoczynku, gdyż, dzięki charakterystycznemu kształtowi pozwala ci wypocząć w pozycji siedzącej, leżącej bądź półleżącej.

narożnik

Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru sofy bądź narożnika?

Niezależnie od tego czy zdecydowałeś się na zakup sofy, czy narożnika, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Łatwość w utrzymaniu w czystości

Jeśli cenisz sobie porządek, niezwykle ważny jest materiał, z którego została wykonana kanapa. Niektóre materiały, jak na przykład skóra stosunkowo łatwo jest wyczyścić w przeciwieństwie między innymi do kanap tapicerowanych. W tym przypadku należy wziąć również pod uwagę inne czynniki, na przykład obecność zwierząt domowych, które poprzez swoje ostre pazury, mogą uszkodzić niektóre rodzaje materiałów, między innymi skórę.

Rodzaj nóżek

Kolejną ważną kwestią, która może całkowicie odmienić wygląd sofy czy narożnika, jest rodzaj zastosowanych nóżek. Niektóre potrafią być naprawdę ozdobne, dzięki czemu kanapa staje się stylowa i elegancka. Problemem może być tutaj utrzymanie czystości, gdyż nieraz niezwykle ciężko jest odkurzyć czy umyć podłogę pod tego rodzaju sofą, czy narożnikiem. Jeśli więc zależy ci na łatwym czyszczeniu lepiej sprawdzą się modele, gdzie odległość między właściwą częścią kanapy a podłogą jest stosunkowo niewielka.

Dodatkowe funkcje

Obecnie wiele kanap czy narożników posiada dodatkowe funkcje, które sprawiają, że relaks jest jeszcze przyjemniejszy. Mowa tu między innymi o podłokietnikach czy zagłówkach, które pozwolą ci się w pełni odprężyć po ciężkim dniu. Warto również zwracać uwagę na to, czy kanapa posiada pojemnik na pościel, gdyż dzięki temu zyskujesz dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Kolor kanapy

Kolor kanapy może całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Jeśli cenisz sobie minimalizm, postaw na sofę bądź narożnik w stonowanym kolorze jak czerń, biel, szarość bądź beż. Jeśli natomiast chciałbyś przełamać nieco klasyczne wnętrze, postaw na butelkową zieleń bądź granat, które wprowadzą do wnętrza nieco stylu i stworzą przytulną atmosferę.

Wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest wybór sofy, czy narożnika. Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi i wszystko zależy głównie od wielkości pomieszczenia. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, pamiętaj, by dokładnie przemyśleć rodzaj materiału, kolor czy dodatkowe funkcje tak, aby zakup w pełni spełniał twoje oczekiwania.

Zapraszamy do kategorii:

  1. Sofy tapicerowane
  2. Narożniki tapicerowane