Spis treści

  1. Jakie meble do pokoju dziennego w bloku?
  2. Jakie są teraz modne meble do salonu?

Pokój dzienny to miejsce, w którym przeważnie koncentruje się aktywność domowników. W niedużych mieszkaniach spędza się w tym pomieszczeniu większość czasu, więc sposób, w jaki zostanie urządzone, decyduje o tym, czy przebywanie w nim będzie przyjemne dla mieszkańców. Jest to jednak także miejsce, w którym zazwyczaj przyjmuje się gości, więc pełni dodatkowo funkcję wizytówki domu. Dlatego też do jego aranżacji przykłada się dużą wagę, a meble kupowane z myślą o urządzeniu salonu muszą być nie tylko wygodne, ale również piękne i reprezentacyjne. Ponieważ ich zakup to spora inwestycja, warto się dokładnie zastanowić nad wyborem.

Jakie meble do pokoju dziennego w bloku?

Narożnik ENNIO z funkcją spaniaMieszkania w bloku mają często niewielki metraż, co sprawia, że aby funkcjonalnie je urządzić, trzeba się dobrze zastanowić, jak optycznie powiększyć wnętrze. Przy tworzeniu aranżacji ważne jest również, aby nie zagracić pomieszczenia niepotrzebnymi przedmiotami. Warto więc zastanowić się przede wszystkim nad tym, jakie meble będą najbardziej odpowiednie do urządzenia salonu w bloku. Na pewno w każdym pokoju musi znaleźć się komplet wypoczynkowy. Wybór możliwych opcji jest szeroki. Wśród mebli, które pełnią taką funkcję znajdują się kanapy, sofy, wersalki, a nawet tradycyjne tapczany. Wszystkie te propozycje umożliwiają komfortowe ułożenie się w pozycji leżącej, ale pozwalają także wygodnie usiąść. Co więcej, może na nich odpoczywać więcej niż jedna osoba naraz.

Warto zwrócić uwagę na to, aby dostosować wielkość takiego mebla do metrażu pomieszczenia. Jeśli pokój jest relatywnie mały (co w blokach zdarza się często), wstawienie do środka olbrzymiej kanapy będzie niefunkcjonalne i ograniczy przestrzeń, którą można zapełnić innymi meblami, a na dodatek zmniejszy optycznie pomieszczenie. Warto również wziąć pod uwagę wpływ kolorów na to, jak postrzegamy przestrzeń. Najlepszym rozwiązaniem dla niewielkich wnętrz są meble w jasnym kolorze — takie odcienie pozwalają je rozświetlić i sprawiają, że wyglądają one na większe, niż są w rzeczywistości.

Stół w pokoju dziennym - czy warto?

To od Ciebie zależy decyzja, czy zechcesz mieć w pokoju dziennym stół, przy którym można spożywać posiłki w większym gronie. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, musisz do niego dokupić także krzesła (np. tapicerowane), aby domownicy lub goście mieli na czym usiąść. Alternatywnym rozwiązaniem jest wprowadzenie stolika kawowego, ale wtedy trudno będzie zorganizować wspólne biesiadowanie z prawdziwego zdarzenia. Jeśli zechcesz zaprosić gości, to będziesz mógł im zaoferować tylko skromny poczęstunek. Wszystko więc zależy od tego, czy jesteś pasjonatem gotowania i masz potrzebę organizowania większych przyjęć.

Innym przydatnym meblem w salonie może być także stolik RTV, na którym można postawić telewizor oraz inne sprzęty służące do odtwarzania dźwięku i obrazu. Oprócz tego w pokoju dziennym sprawdzą się również wszelkiego rodzaju regały i szafki. Mieszkanie w bloku wymaga zabezpieczenia również odpowiedniej przestrzeni do przechowywania przedmiotów. Jeśli zachodzi taka potrzeba, także w salonie można znaleźć dla nich miejsce.

Jakie są teraz modne meble do salonu?

Fotel uszak z podnóżkiemModa dotyczy nie tylko ubrań. Także meble mogą być mniej lub bardziej popularne. W dzisiejszych czasach na rynku pojawia się wiele produktów, które nawiązują do klasyki, ale są na różne sposoby uwspółcześniane. Wśród nich znajdują się na przykład pufy, ławki, czy fotele uszaki (również bujane). Wszystkie te meble są wykonane w ciekawej stylistyce i wprowadzają powiew świeżości do wystroju wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są także uwspółcześnione narożniki, które sprawdzą się we pomieszczeniach o dużym metrażu. To obszerne, wygodne meble, które umożliwiają przybranie podczas odpoczywania w zasadzie dowolnej pozycji. Można je także ustawić na bardzo wiele różnych sposobów, dopasowując do kształtu pomieszczenia.

Jakie są trendy w kolorach mebli?

Aktualnie modne są meble w nieoczywistych kolorach. Oprócz tradycyjnie popularnych szarości, które wpasują się w wystrój każdego wnętrza, można spotkać się z meblami w innych barwach na przykład żółtej, szafirowej czy butelkowej zieleni. To ciekawe rozwiązania, które pozwalają na ożywienie wnętrza i nadanie mu wyjątkowego charakteru. Ciekawym pomysłem jest też dywersyfikacja kolorystyczna wystroju wnętrza, która pozwala na zachowanie jego stonowanego charakteru, a równocześnie je ożywia i wprowadza powiew świeżości.

Warto wspomnieć, że przestrzeń w salonie można także kształtować poprzez odpowiedni dobór dodatków, które znacznie łatwiej wymienić w zgodzie z aktualnie obowiązującą modą, niż cały zestaw mebli. Mogą to być na przykład kolorowe poduszki, ale również innego typu bibeloty. Dobrym rozwiązaniem jest również inwestycja w sztukę — obrazy albo ciekawe zdjęcia nadają pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Ważnym trendem na rynku jest aktualnie personalizacja, czyli komponowanie z dostępnych produktów, rozwiązań zgodnych z własnym stylem. W pewnym sensie ten trend opiera się modzie, ponieważ stawia w centrum konkretnego konsumenta i jego potrzeby, a nie arbitralne wytyczne designerów.

Zobacz:

  1. Łóżka tapicerowane
  2. Sofy
  3. Tapczany