Spis treści

  1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka tapicerowanego?
  2. W jaki sposób urządzić sypialnię z łóżkiem tapicerowanym?

Łóżko tapicerowane to bardzo elegancka propozycja, która idealnie wkomponuje się w każdą nowoczesną sypialnię. Takie meble charakteryzują się sporymi gabarytami, a także szykownym, materiałowym obiciem. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup któregoś z nich, musisz dokładnie się zastanowić nad tym, który model najlepiej się sprawdzi w Twoim mieszkaniu. Warto mieć świadomość, na co zwrócić uwagę, planując zakup odpowiedniego dla siebie łóżka tapicerowanego.

Jakość snu jest kluczowa dla sprawnej regeneracji organizmu, więc nie należy podejmować decyzji o jego zakupie pochopnie, a poważnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Wreszcie należy mieć na uwadze wystrój sypialni, w której taki mebel będzie stał.

łóżko tapicerowane

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka tapicerowanego?

Wybierając łóżko, w pierwszej kolejności warto mieć na względzie jego dokładne wymiary. Znaczenie ma zarówno szerokość, jak i długość mebla — oba te parametry będą mieć bezpośredni wpływ na możliwość odpowiedniego ustawienia go w pokoju. Weź pod uwagę metraż sypialni, ale także całą resztę wyposażenia wnętrza. Bardzo ważna dla wygody użytkowania z kolei jest wysokość łóżka oraz jego głębokość. Również rozmiary wezgłowia będą mieć znaczenie przy tworzeniu odpowiedniej aranżacji w pomieszczeniu. Kolejnym ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając łóżko, jest wielkość powierzchni spania, ponieważ zadecyduje ona o tym, jakiej duży trzeba będzie zakupić materac, aby dobrze pasował. W Polsce istnieje kilka standardowych rozmiarów materacy — przeważnie producenci łóżek biorą to pod uwagę i tworzą kompatybilne z nimi meble.

Ogromne znaczenie przy wyborze ma oczywiście rodzaj łóżka i styl, w jakim zostało ono wykonane. Może to być na przykład wielki mebel w stylu kontynentalnym. Takie modele często można spotkać w hotelach. Są one bardzo wysokie i mają wbudowany w swoją konstrukcję materac wyposażony z sprężyny bonnelowe. Te właściwości łóżka kontynentalnego czynią je doskonałą opcją dla każdego, kto wyjątkowo ceni swój komfort. Jest to iście królewskie posłanie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są to równocześnie bardzo masywne meble i nie do każdej sypialni będą pasowały.

Jak rozkładać łóżko tapicerowane?

Nie bez znaczenia jest także sposób rozkładania takiego mebla, ponieważ decyduje o tym, czy jego codzienne używanie będzie wygodne. Warto także mieć na uwadze konstrukcję stelaża — od jego sprężystości zależeć będzie komfort spania. Warto również zwrócić uwagę na obecność i wielkość wezgłowia, a także fakt, czy jest ono w jakiś szczególny sposób zdobione, na przykład pikowane. Każdy z tych elementów wpływa na jakość korzystania z mebla, więc to od indywidualnych preferencji zależy decyzja o wyborze, któregoś z nich.

Kolejnym wartym uwagi aspektem jest odpowiednia kolorystyka. W przypadku łóżek tapicerowanych można ją dobrać do swoich potrzeb i wystroju aranżowanego wnętrza. Osoby o bardziej klasycznych upodobaniach na pewno chętnie postawią na ciemne kolory, grafity i odcienie szarości, natomiast ci, którzy chcą, aby ich sypialnia była bardziej rozświetlona mogą wybrać bardziej nieoczywiste odcienie, na przykład: zielony, niebieski, czy różowy. Są osoby, które lepiej odpoczywają w stonowanych pomieszczeniach i takie, które lubią bardziej ożywcze kolory. Każde wnętrze jest inne i wymaga zastosowania odmiennych rozwiązań.

łóżko tapicerowane raven premium

W jaki sposób urządzić sypialnię z łóżkiem tapicerowanym?

Łóżko tapicerowane to idealne rozwiązanie do sypialni dla pary. Mogą na nim spać dwie osoby i na pewno żadnej z nich nie zabraknie miejsca. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to spory mebel, a więc będzie prawdopodobnie stanowił dominantę kompozycyjną wnętrza i dlatego warto pamiętać o uwzględnieniu kilku uniwersalnych zasad, aby całość nie tylko wyglądała świetnie, ale była też miejscem sprzyjającym odpoczywaniu. Na pewno warto pamiętać, aby ustawić łóżko wezgłowiem do ściany i zapewnić dostęp do niego z obu stron tak, aby każda osoba mogła komfortowo korzystać z mebla i wygodnie się na nim położyć, kiedy będzie miała na to ochotę.

Warto wyposażyć się także w stoliki nocne oraz odpowiednie punktowe oświetlenie o ciepłej barwie, które świetnie się sprawdzi jako wsparcie przed snem w godzinach wieczornych. Dzięki temu możliwe będzie czytanie, czy praca w łóżku. W sypialni powinny się także znaleźć bardzo szczelne zasłony, dzięki którym bez trudu zaciemnisz pomieszczenie na czas snu. Najlepiej, aby dominowała w nim jasna kolorystyka, która działa uspokajająco, chociaż każda osoba ma swoje indywidualne preferencje, co do palety barw. Na łóżko można rzucić poduszki i przykryć je narzutą. Warto zadbać o odpowiednio elegancką i przemyślaną aranżację sypialni, aby mieć w mieszkaniu wyjątkowy azyl, do którego przyjemnie będzie wracać. Wystrój strefy relaksu to absolutna podstawa dla samopoczucia, a sama jakość snu ma kluczowe znaczenie dla regeneracji organizmu, dlatego wyposażenie się w odpowiednie łóżko jest absolutnie kluczowe.

Zobacz:

  1. Fotele uszaki
  2. Łóżka tapicerowane
  3. Sofy
  4. Tapczany